گزارش سمینار مهندسی استارت آپ هوشمند – ۱۳ اردیبهشت ۹۶ – تهران

مهندسی استارت آپ

هوشمندسازی هوشمند نرم افزار سازمان ساختمان خانه اداره صنعت صنایع هوش مصنوعی هوشیار هوشمندی استارتاپ استارت آپ سمینار وبینار کارگاه محصول کسب کار bi bms

 

سمینار سوم مهندسی استارت آپ هوشمند در روز ۱۳ اردیبهشت ماه ۹۶ در تهران برگزار شد. و در این گزارش قصد داریم مروری کلی بر مطالب و حاشیه‌ های این سمینار داشته باشیم.

در این گزارش با ما باشید تا ببینید که در این سمینار چه خبر بوده…

از حدود پانزده دقیقه پیش از آغاز سومین سمینار مهندسی استارت آپ هوشمند که تیم فوق العاده هوشمندسازی در محل برگزاری مستقر شده بودند، شرکت کنندگان در محل برگزاری حاضر شدند و کمی با یکدیگر درباره چیستی مهندسی استارت آپ به صحبت پرداختند.

بعد از خوش و بش کردن محسن حسنی و آماده شدن دستگاه نمایش ، اسلایدها بارگذاری شده و همه آماده شدیم تا یک بار دیگر درباره چیستی و چگونگی ایده پردازی برای استارت آپی موفق بشنویم.

یکی از کارهایی که این سمینار رو با بقیه سمینارها متفاوت کرد سوالی بود که محسن حسنی (سخنران سمینار) در ابتدای صحبتش از شرکت کنندگان پرسید. و از شرکت کنندگان خواست تا درباره انگیزه حضورشون در این سمینار و شنیدن درباره استارت آپ ، صحبت کنند.

هدف گذاری شخصی

در ادامه قبل از شروع بحث درباره راه اندازی استارت آپ ، درباره هدف گذاری و لزوم اون در تمامی مراحل زندگی ، مخصوصا قبل از یافتن ایده استارت آپی ، صحبت شد. و توضیح داده شد که اگر هدف های زندگی ما با هدف استارت آپی خودمون همخوانی نداشته باشه ، مطمئنا استارت آپ ما به شکست می خورد.

وقتی می خواهیم استارت آپی رو راه اندازی کنیم حتما باید بدونیم که وارد چه مسیری میشیم و راه زندگیمون رو به درستی انتخاب کنیم. زمانی که می خواهیم استارت آپ موفقی رو داشته باشیم ، شاید نتونیم به عنوان یه کارمند از استخدام شدن در یک اداره دولتی ، کسب درآمد کنیم.

هوشمندسازی هوشمند نرم افزار سازمان ساختمان خانه اداره صنعت صنایع هوش مصنوعی هوشیار هوشمندی استارتاپ استارت آپ سمینار وبینار کارگاه محصول کسب کار bi bms

 

پیدا کردن ایده استارت آپی

در ادامه سمینار درباره چگونگی پیدا کردن ایده اولیه استارت آپ صحبت شد. و شرکت کنندگان یاد گرفتند که از طریق گفتگو کردن با چه کسانی و در چه موقعیت هایی ، می توانند ایده های خوبی برای استارت آپ پیدا کنند.

و همینطور تذکراتی درباره علاقه های شخصی به شرکت کنندگان داده شد. که بدانند اگر علاقه به موضوع خاصی دارند ، میتوانند توی همان زمینه ایده های خوبی برای استارت آپ خودشون پیدا کنند.

همچنین درباره بارش فکری و چگونگی هوشمندسازی ایده های اولیه صحبت شد. و شرکت کنندگان دید بازتری نسبت به هوشمندسازی ایده های خودشون پیدا کردند.

هوشمندسازی هوشمند نرم افزار سازمان ساختمان خانه اداره صنعت صنایع هوش مصنوعی هوشیار هوشمندی استارتاپ استارت آپ سمینار وبینار کارگاه محصول کسب کار bi bms

 

خلوتی سمینار ، چرا؟

بعضی دوستان از من می پرسند که چرا سمینارهاتون شلوغ نمیشه؟ و تعداد زیادی توی اونها شرکت نمی کنند؟

این سمینارها برای همه افراد جامعه نیست!!!

اگر به آدم های اطرافتون دقت کرده باشید، میبینید که در کشور ما اکثر مردم راه اندازی استارت آپ رو یه کار پر ریسک و پر دردسر میدانند. و بدون هیچ تحقیق و پرس و جویی ، از این کلمه می ترسند.

برای همین ما به جدیت جلوی ورود افرادی که نمی دانند چرا باید استارت آپ داشته باشند و چرا باید در یک همچین محیطی آموزش های لازم برای راه اندازی یه کسب و کار مستقل رو ببینند ، میگیریم.

البته نه اینجوری که اونها رو کتک بزنیم . بلکه با جدیت در صفحات ثبت نام سمینار ، تذکر میدهیم که اگر اهل راه اندازی کسب و کارهای مستقل (یا نیمه مستقل) نیستید ، اصلا در سمینار ما شرکت نکنید. چون با اومدن در این سمینار ، یاد گرفتن و البته عمل نکردن به آموزشهای اون ، حالت سرخوردگی و ناراحتی زیادی به بعضی شرکت کنندگان دست میدهد.

اما اگر شما قصد کردید که در این راه قدم بردارید و توانستید که با خودتان کنار بیایید که اهل کار مستقل (یا نمیه مستقل) هستید ، می توانید با کلیک بر روی لینک زیر ، در کارگاه عملی ما شرکت کنید. تا آنچه که باید برای قدم برداشتن در راه استارت آپی موفق ، یاد بگیرید، رو بتونید در مدت کوتاهی بیاموزید.

می خواهم درباره کارگاه  مهندسی استارت آپ هوشمند  بیشتر بدانم

 

نوشتن طرح اولیه کسب و کار

در ادامه سمینار به این موضوع پرداخته شد که آیا پیدا کردن ایده هوشمند برای داشتن یه استارت آپ موفق کافی است؟

البته کافی نیست!!! به همین خاطر بخش مهمی از وقت سمینار درباره چگونگی آماده کردن یه طرح اولیه کسب و کار ، گذشت. و توضیحاتی مفید درباره نوشتن یک طرح اولیه براساس بوم مدل کسب و کار بومی شده که مطابق با فضای کسب و کار کشور عزیزمان ایران بود ، مطرح شد.

در این بخش از سمینار گفته شد که برای نوشتن طرح کسب و کار به چه آیتم هایی باید توجه کنیم. و گفته شد که چطوری اونها رو روی کاغذ بنویسیم.

همچنین توضیح داده شد که برای نوشتن یک طرح خوب ، باید حسابی تمرین کرد. و ما در کارگاه مهندسی استارت آپ هوشمند ، این کار رو با تک تک شرکت کننده ها تمرین خواهیم کرد.

می خواهم درباره کارگاه  مهندسی استارت آپ هوشمند  بیشتر بدانم

هوشمندسازی هوشمند نرم افزار سازمان ساختمان خانه اداره صنعت صنایع هوش مصنوعی هوشیار هوشمندی استارتاپ استارت آپ سمینار وبینار کارگاه محصول کسب کار bi bms ربات رباتیک

پیدا کردن و برقراری ارتباط با سرمایه گذار

در ادامه سمینار گفته شد که چه سرمایه گذاری برای چه ایده هایی مناسب هست. و باید برای پیدا کردن سرمایه گذار ، چه کارهایی انجام بدهیم.

درباره سرمایه گذار گفته شد که چه تفاوتی بین سرمایه گذاری دولتی و سرمایه گذاری خصوصی هست. و اینکه آیا اساسا برای همه استارت آپ ها ، داشتن سرمایه گذار لازمه یا خیر.

پاسخ به سوالات شرکت کنندگان

برای پاسخ گویی به سوالات شرکت کنندگان ، در بین بخش های مختلف سمینار وقت کافی گذاشته شد. و همینطور ، بعداز پایان سمینار ، محسن حسنی (سخنران سمینار) با صبر و حوصله خوبی به سوالات شرکت کنندگان پاسخ داد. و همه شرکت کنندگان توانستند ، پاسخ های خوبی بابت سوالاتشون بگیرند.

همچنین برای پاسخگویی به سوالات شرکت کنندگان ، آی دی تلگرامی رسمی مجموعه هوشمندسازی ، معرفی شد. که از این طریق می توانند ، سوالات خودشان را بپرسند و در کمتر از ۱۲ ساعت ، پاسخ مناسب رو دریافت کنند.

گارانتی بازگشت وجه!!!

از اونجایی که ما مطمئن هستیم که آموزشهای ارایه شده در کارگاه ها و سمینارهامون ، انتظارات شرکت کنندگان رو به طور کامل پاسخ میدهد، برای همه کارگاه ها ، سمینارها و محصولاتمون ، گارانتی بازگشت وجه ۱۰۰ درصدی قرار دادیم. ولی خوشبختانه تا به حال حتی یک نفر هم درخواست بازگشت وجه رو به ما اعلام نکرده. در این سمینار هم ، بعداز پایان وقت سمینار و خداحافظی با دوستان شرکت کننده ، هیچ موردی از نارضایتی وجود نداشت. چونکه همه عزیزان شرکت کننده ، توانستند از مطالب آموزشی ارایه شده به خوبی استفاده کنند.

می خواهم درباره کارگاه  مهندسی استارت آپ هوشمند  بیشتر بدانم

این پست دارای یک نظر است

  1. استارت‌آپ‌ها علاوه بر رفع نیازهای ضروری جامعه می‌تونند اشتغال‌زایی خوبی هم برای افراد داشته باشند.

    به شما بابت برگزاری چنین دوره‌هایی تبریک می‌گم.

    همیشه موفق و پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

×
×

سبد خرید