,

گزارش وبینار مهندسی استارت آپ هوشمند

وبینار مهندسی استارت آپ هوشمند با حضور شرکت کنندگان علاقه مند به راه اندازی استارت آپ ، در روز یکشنبه راس ساعت ۲۲ شروع شد و در ساعت ۲۳ به پایان رسید. البته پشتیبان وبینار از ساعت ۲۱:۳۰ با باز کردن لینک وبینار ، آماده حضور شرکت کنندگان محترم بود.

پرسش و پاسخ با شرکت کنندگان وبینار مهندسی استارت آپ هوشمند

بعداز اتمام مباحث اصلی وبینار ، از ساعت ۲۳ الی ۲۳:۳۰ ، وقت برای پرسش و پاسخ شرکت کنندگان گذاشته شد. که با پرسش های خوب جمع حاضر ، گفتگوهای خوبی شکل گرفت.

نکته بسیار مهم!!!

سوال بسیار مهم قبل از شرکت در وبینار مهمترمن سوالی که قبل از برگزاری وبینار مهندسی استارت آپ هوشمند در ذهن بسیاری از شرکت کنندگان ایجاد شده بود ، اینکه آیا با شرکت در این وبینار می تونیم از تمام نکاتی که برای راه اندازی یک استارت آپ پولساز لازمه ، مطلع بشیم ؟

پاسخ به این سوال تقریبا واضحه ، در هیچ وبینار ، سمینار و حتی در بسیاری از کارگاه ها ، نمیشه تمام جزئیات انجام کاری رو به طور کامل به دست آورد. اون هم در مساله بسیار مهمی مثل راه اندازی استارت آپ که می تونه مسیر زندگی یک یا چند نفر رو کلا تغییر بده.

پس توصیه می کنم قبل از شرکت در هر وبینار ، سمینار و یا حتی کارگاه های ، سعی کنید تا ذهن خودتون رو از دانسته های پراکنده قبلی خالی کنید تا آمادگی نکته یا نکاتی رو داشته باشید. نکاتی که ممکنه با رعایت اونها ، یک دید جدید یا یک راه جدید در مسیرتون باز بشه.

به عنوان نمونه در این وبینار ، به مساله مهم هدف گذاری در زندگی شخصی، قبل از پیدا کردن یک ایده خوب برای استارت آپ ، پرداخته شد. که اگر رعایت نشه ، ایده شما هر چقدر هم خوب باشه ، در مرحله اجرا ، به مشکلات بزرگ و کوچکی برخواهد خورد که باعث سرخوردگی و پشیمانی شما از راه اندازی استارت آپ تان خواهد بود.

وبینار با چی و چطوری اجرا شد؟

برای برگزاری این وبینار از نرم افزار Adobe connect استفاده شده بود. نرم افزار adobe connect به راحتی بر روی سیستم های مختلف از جمله ios ، اندورید و ویندوز قابل نصب و استفاده است. و جهت اطمینان از حضور همه شرکت کنندگان ، فایل راهنمای نصب و استفاده از این نرم افزار ، یک روز قبل از برگزاری وبینار ، در کانال ویژه وبینار مهندسی استارت آپ هوشمند ، برای همراهان عزیز وبینار ارسال شد.

و همچنین برای شرکت کنندگانی که به دلیل بستن تنظیمات امنیتی تلگرام خودشان ، امکان اضافه شدن به کانال تلگرام را نداشتند ، پیامک sms ارسال شد. همینطور هم برای همه شرکت کنندگان ، ایمیل راهنمایی شرکت در وبینار با توضیحات کامل و لینک فایل های مورد نیاز برای نصب نرم افزار adobe connect ارسال شد.

سرعت مورد نیاز اینترنت برای اتصال به وبینار

نکته قابل توجه در استفاده از این نرم افزار ، قابلیت اتصال به وبینار با سرعت پایین اینترنت می باشد که همه علاقه مندان بتوانند در وضعیت ضعیف اینترنت هم به راحتی بتوانند در وبینار شرکت کنند.

کانال تلگرامی ویژه شرکت کنندگان وبینار مهندسی استارت آپ هوشمند

علاوه بر ارسال پیام ها و فایل های راهنما در کانال تلگرام ، فایل پاورپوینت ارایه وبینار ، یک روز بعد در کانال ویژه وبینار در تلگرام ، ارسال گردید.

 

من هم می خواهم در سمینار حضوری مهندسی استارت آپ هوشمند در روز چهارشنبه ۳۰ فروردین ۹۶ شرکت کنم.

در وبینار مهندسی استارت آپ چه چیزی گفته شد؟

در وبینار مهندسی استارت آپ هوشمند ، درباره چهار بخش در یافتن ایده تا اجرایی کردن استارت آپ صحبت شد.

دو بخش اول این وبینار بسیار پر اهمیت و تقریبا موضوعات کمتر توجه شده بود. موضوعاتی که در جلسات و مقالات استارت آپی کمتر درباره آنها بحث شده است.

بخش اول از وبینار اختصاص داشت به هدف گذاری در زندگی شخصی و استارت آپ.

بسیاری از استارت آپ ها به دلیل نامشخص بودن اهداف بلند مدت و کوتاه مدت شخص یا اشخاص ایده پرداز آنها، در زمان اجرا با مشکلات جدی روبرو شده و دچار بحران های پیش بینی نشده ای می شوند.

در بخش دوم درباره چگونگی پیدا کردن یک ایده عالی برای داشتن یک استارت آپ با ریسک اجرایی پایین ، صحبت شد.

و راه کارهایی برای پیدا کردن ایده ای هوشمند ، ساختن ایده قدرتمند و توجه به حس خوب مخاطبان ایده استارت آپ ، تشریح شد.

در بخش سوم مطابق معمول همه جلسات و مقالات استارت آپی به چگونگی نوشتن طرح اجرایی استارت آپ پرداختیم.

و مدل بوم کسب و کار استاندارد جهانی که بومی شده بود ، را معرفی کردیم و تا جایی که زمان اجازه داد ، سعی شد تا جزئیات بررسی شود.

در بخش چهارم به سرمایه گذاری برای اجرای استارت آپ پرداخته شد.

و گفته شد که چطور سرمایه گذار پیدا کنیم و آیا اساسا سرمایه گذار دولتی خوب است یا خصوصی. و اینکه هر کدام چه شرایطی را دارند.

پرسش و پاسخ صمیمانه

بعداز اتمام یک ساعت اصلی برگزاری وبینار ، طبق قولی که به شرکت کنندگان داده بودیم ، آنلاین ماندیم تا سوالات شرکت کنندگان را پاسخ دهیم. در نیم ساعتی که برای پرسش و پاسخ در نظر گفته شده بود ، مهندس حسنی ، با دقت و حوصله خوبی به پرسش های شرکت کنندگان پاسخ داد. تا موضوعی مبهم در ذهن مخاطبان باقی نماند.

مخاطبان این وبینار چه کسانی بودند ؟

در این وبینار از گروه های سنی حدود ۲۰ سال تا بیش از ۴۰ سال ، شرکت داشتند. راه اندازی استارت آپ ، به هیچ عنوان وابسته به سن و سال نیست. نمونه های زیادی در دنیا و کشورمان دیدیم که تونستن با سن بسیار کم و یا حتی در سنین بالای ۷۰ سال ، کسب و کار استارت آپی خودشون رو داشته باشند.

و همینطور در میان شرکت کنندگان ، مدارک تحصیلی دیپلم تا دکتری با گرایش های مختلف فنی و غیرفنی دیده می شد.

باز هم تاکید می کنم که راه اندازی استارت آپ ، وابسته به سن و حتی رتبه و رشته مدرک تحصیلی هم نیست.

شرکت کنندگان در این وبینار چه چیزهایی دریافت کردند؟

٭  حضور آنلاین در وبینار مهندسی استارت آپ هوشمند

٭   عضویت در کانال ویژه مهندسی استارت آپ هوشمند

٭   فایل راهنمای شرکت در وبینار

٭   فیلم وبینار این فیلم را در اینجا می توانید دریافت کنید.

٭   نیم ساعت پرسش و پاسخ ویژه شرکت کنندگان

٭   فایل پاورپوینت ارایه وبینار

٭   شرکت رایگان در سمینار مهندسی استارت آپ هوشمند – ۳۰ فروردین ۹۶ ، ساعت ۱۷ الی ۱۹

 

من هم می خواهم در سمینار حضوری مهندسی استارت آپ هوشمند در روز چهارشنبه ۳۰ فروردین ۹۶ شرکت کنم.

0 0 رای‌ها
امتیاز به این آموزش
عضو شدن در ...
اطلاع از
guest

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

2 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها