,

مسیر عصبی ذهن مشتری

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

مسیر عصبی به ارتباط سلول های مغزی به همدیگه گفته میشه.

مغز ما میلیاردها سلول عصبی داره که به هرکدوم از اونها یک نرون گفته میشه. و به ارتباطی که بین این سلول ها شکل میگیره ، مسیر عصبی میگیم.

وقتی رفتار یا مطلبی در ذهن ما حفظ میشه و کم کم تبدیل به ناخودآگاهمون میشه ، در واقع یک مسیر عصبی شکل گرفته و هر چه بیشتر مطالب در ذهنمون مرور میشه ، اون مسیر عصبی قوی تر میشه.

این فیلم رو ببنیم و ادامه بدیم …

 

در فیلم بالا دیدیم که با هر بار دیدن یک اتفاق ، خواندن مطلب ، انجام رفتار ، گفتن و … در ذهنمان یک مسیر عصبی شکل میگیرد که اگر برای چندبار آن را تکرار کنیم ، میتوانیم مسیر را قویتر کنیم ، تا جایی که این مسیر عصبی تا ابد در مغزمان باقی بماند.

بعضی از کارهایی که ما در زندگی انجام میدهیم ، غریزی است. مثل نفس کشیدن. مسیر عصبی این رفتارهای ناخودآگاه و غریزی ، قبل از تولد ما در ذهنمان شکل گرفته است.

اما بسیاری از رفتارهای انسان براساس یادگیری است. مثل دوچرخه سواری ، شنا کردن ، رانندگی کردن ، حل کردن مسایل ریاضی یا درک موسیقی.

ساخت مسیر عصبی

تا اینجا دیدیم که برای شکل گرفتن یک مسیر عصبی در مغز ما ، تکرار چندباره لازم است. حال سوال اساسی این است که چطور می شود که یک اتفاق خیلی خوب یا بد ، فقط با یک بار ، تا ابد در زهنمان باقی می ماند.

شکل گیری مسیر عصبی در مغز ، به شدت به میزان تاثیری که ما از یک اتفاق میگیریم ، وابسته است.

اگر تاثیر ناگهانی و شدید باشد به مانند این است که یک اتفاق ساده ، چندبار برایمان تکرار شده باشد.

اکثر انسان ها دوچرخه سواری را زمانی یادمیگیرند که با دوچرخه زمین می خورند. و در آن لحظه به دلیل شوک وارده به مغز به یک باره مسیر عصبی دوچرخه سواری در مغز تکمیل می شود.

مسیر عصبی ذهن مشتری

حالا که با مسیر عصبی و چگونگی شکل گیری آن در مغزمان آشنا شدیم ، باید از آن برای ساخت مسیر عصبی در ذهن مشتریانمان استفاده کنیم.

ساده ترین شکل ایجاد مسیر عصبی خرید مشتری ، فروش در شادترین لحظات زندگی و یا فروش خوب در بدترین لحظات زندگی آنهاست.

زیرا در این لحظات ، می توان با ایجاد یک حس خوب در ذهن مشتری ، شوک لازم برای ساخت مسیر عصبی را بسازیم.

اما همیشه موقعیت فروش به این شکل را نداریم. مخصوصا اینکه ما هنوز بازاریابی درستی انجام نداده باشیم.

این مقاله را بخوانید :    بازاریابی هوشمند

تبلیغات همه جانبه

 

موقعیت دیگری که می توان مسیر عصبی را در ذهن مشتری ساخت ، تبلیغات وسیع و همه جانبه در کل بازار است. مثل تولیدکنندگان مواد غذایی ، مواد شوینده و … که با تبلیغات فراوان ، ذهن مشتری را عادت به خرید محصولاتشان می دهند.

یا مثل کمپین های اینترنتی که سعی می کنند با نمایش تعداد زیادی بنرهای تبلیغاتی در سایت های فراوان ، مسیر عصبی را در ذهن مشتری بسازند.

نوع دیگر تبلیغات ویروسی است. معمولا زمانی که از اطرافیانمان درباره یک محصول مطلبی می شنویم ، بیشتر اعتماد می کنیم. چون فکر می کنیم که شخص مقابل ، نفعی از فروش محصول یا خدمات به ما نمی برد. پس در یک حالت آرام و در حس اعتماد ، مطلبی را می شنویم که برایمان مفید است. پس مغز ما آماده پذیرش مسیر عصبی است.

اما همه داستان های مسیر عصبی به این مقاله محدود ، خلاصه نمی شود. ولی اگر بدانیم که در چه مواقعی و با چه شرایطی می توانیم مسیر عصبی لازم را در ذهن مشتری ایجاد کنیم ، می توانیم بازاریابی ، تبلیغات و فروش موفق تری داشته باشیم.


پیشنهاد ویژه رد نشدنی

فیلم سمینار فروش غیرمستقیم

با تخفیف ۹۰ درصدی

کد تخفیف : sales-90

اینجا رو کلیک کنید

اگر سوالی دارید از من بپرسید : @myintelBusiness

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

0 0 رای‌ها
امتیاز به این آموزش
عضو شدن در ...
اطلاع از
guest

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

1 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها