فروش اینترنتی ؟ – رادیو هوشمندی (قسمت سوم)

فروش اینترنتی یکی از مهمترین بخش های هر کسب و کار هوشمندی است. فروش اینترنتی به معنی فروش با استفاده از راه کارها و ابزار اینترنتی مثل استفاده از وب سایت ها ، شبکه های اجتماعی و … است.

هر چه بتوانیم از ابزار تکنولوژیک که ما را به تعداد مشتری بیشتری وصل می کنند ، استفاده کنیم ، می توانیم فروش بیشتری را تجربه کنیم.

ضمن اینکه باید بتوانیم در فروش اینترنتی، اعتماد سازی قوی ای را انجام دهیم. تا مشتری های نا آشنا به روش های جدید فروش (مثل فروش در شبکه های اجتماعی) بتوانند به ما اعتماد کنند.

در رادیو هوشمندی این هفته ، به چرایی فروش اینترنتی می پردازیم. و خواهم گفت که چرا باید علاوه بر فروش به روش های سنتی ، فروش اینترنتی را هم یاد بگیریم.

حتما این مقاله را بخوانید : فروش هوشمند

 

و اگر می خواهید تفاوت فروش هوشمند با بازاریابی هوشمند را بدانید ، این مقاله را هم بخوانید : بازاریابی هوشمند

 

برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی ، باید علاوه بر یاد گیری فروش اینترنتی و بازاریابی هوشمند ، درباره چگونگی راه اندازی کسب و کار اینترنتی هم مسایلی را بدانید.

 

پس اگر قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارید این مقاله را هم بخوانید :  کسب و کار اینترنتی

فروش اینترنتی

رادیو هوشمندی (قسمت سوم) :  چرا فروش اینترنتی ؟

  برای دانلود فایل صوتی کافیست اینجا کلیک کنید (حجم ۲٫۴۶MB) 

  برای دانلود فایل Pdf کافیست اینجا کلیک کنید  

به نام آنکه جان را فکرت آموخت

سلام بزگواران همراهِ رادیو هوشمندی

من محسن حسنی ، مشاور و مدرس هوشمندسازی کسب و کار هستم. و در مجموعه هوشمندسازی به همراه همکارانم سعی میکنیم تا با با استفاده از راه کارها و ابزار هوشمند بر پایه هوش مصنوعی و اینترنت ، به رشد کسب و کارها کمک کنیم.

در این قسمت از رادیو هوشمندی ، می خوام برای شما از اینکه چرا باید فروش هوشمند رو تجربه کنیم ، صحبت کنم.

حتما میدونید که یکی از مهمترین بخش های هر کسب و کاری ، بخش فروش اون هست. و ما به عنوان صاحب یک کسب و کار ، کارشناس ، کارمند ، استارتاپی و با هر عنوان شغلی دیگه ای ، لازمه که درباره روش های فروش چیزهای زیادی رو یاد بگیریم.

ما اگر بهترین کار دنیا رو هم انجام بدیم ولی نتونیم بفروشیمش ، حتما در کسب و کارمون به مشکل بر میخوریم و باید بازار رو به رقبا تحویل بدیم.

حتی به نظر من دلیل اصلی شکست بسیاری از کسب و کارهایی مثل پوشاک و کفش از تولید کننده های چینی و ترک ، مشکل در بخش فروش اونهاست. که نتونستند حتی با تولید محصولات بهتر ، با وارد کننده های چینی و ترک ، رقابت کنند.

راضی کردن مشتری با فروش اینترنتی

روش های فروش زیادی هستند که در کسب و کارهای مختلف ، به شکل های متفاوتی استفاده میشن. ولی هدف همه اونها ، راضی کردن مشتری برای دریافت محصول یا خدمات به ازای پرداخت پول هست.

در فروش (اینترنتی) هوشمند هم ما به دنبال راضی کردن و راضی نگه داشتن مشتری هستیم. اما این کار رو با استفاده از ابزار و راه کارهای هوشمند انجام میدیم.

استفاده از ابزار و راه کارهای هوشمند ، یعنی اینکه ما در کسب و کارمون برای ارتباط با مشتری (حالا چه فروش ، تبلیغات ، بازاریابی و حتی ارتباطات بعداز فروش) از ابزاری مثل اینترنت ، گوشی های هوشمند ، نرم افزارها و سخت افزارهای هوشمند ، شبکه های اجتماعی و امثال اینها ، استفاده کنیم.

پس برای اینکه بخواهیم فروش هوشمند رو تجربه کنیم ، باید بتونیم با مشتری هامون با استفاده از ابزاری مثل سایت های اینترنتی ، گوشی های هوشمند و یا شبکه های اجتماعی ، ارتباط طولانی تر و موثرتری برقرار کنیم.

تشخیص نیاز مشتری در فروش اینترنتی

از اونجا که مردم برای خریدهاشون بسته به نوع محصول یا خدماتی که دریافت میکنن ، وقت برای خرید میذارند ، باید بدونیم که چه خریدی رو سریع تموم کنیم و چه خریدی رو طولانی کنیم.

پس برای اینکه از ابزار هوشمند برای فروش هوشمند استفاده کنیم ، باید قبل از هر کاری ، قابلیت های اونها رو بدونیم و یاد بگیریم. مثلا یاد بگیریم که چه طوری میشه ، محصول یا خدمات خاص ما رو در اینترنت عرضه کرد؟

یا اینکه بدونیم آیا میشه محصول یا خدمات ما رو در شبکه های اجتماعی هم فروخت یا نه؟

یا اینکه اصلا مشتری های ما ، به دنبال خرید با استفاد از این ابزار هستند یا اصلا دلشون می خواد که محصول یا خدمات ما رو به صورت فیزیکی بخرند؟

برای همین حتما توصیه می کنم که مقاله فروش هوشمند رو که در سایت قرار دادم (لینک بالای همین )، حتما مطالعه کنید.

و همینطور توصیه میکنم تا فیلم سمینار فروش غیر مستقیم رو ببینید. تا دید جدیدی برای افزایش فروش محصول یا خدمات تون به روش فروش هوشمند به دست بیارید.


پیشنهاد ویژه رد نشدنی

فیلم سمینار فروش غیرمستقیم

اینجا رو کلیک کنید

 

×
×

سبد خرید