جملات ویزیتوری 22 جمله غیرتکراری

جملات ویزیتوری

بهترین جملاتی که در شغل ویزیتوری میتوانید با آنها بر روی مشتری اثر بگذارید و بیشتر بفروشید

1- مزیت رقابتی ما این است که ….

مزیت رقابتی محصول یا برند خود را بدون مقایسه کردن با رقیب بگویید و یادتان باشد که مقایسه کردن خودتان با رقیب ، شانس شما را کم کرده و فقط باعث می شود که مشتری همزمان با فکر کردن به شما ، به رقیب هم فکر کند

2- این محصول شگفت‌انگیز- عالی- فوق‌العاده است

فقط گفتن یکی از این کلمات در جمله ویزیتوری بالا کافیست. مهم نیست که آیا واقعا محصول شما در مقایسه با بقیه رقبا عالی تر باشد ، مهم این است که محصول شما نسبت به قیمت و شرایط فروش و نحوه ارایه شما ، در بهترین حالت خودش باشد. پس به گفتن این حمله و کلمات بالا عادت کنید.

3- سومین جملات ویزیتوری : از ضرر جلوگیری کنید

به مشتری بگویید با خرید از شما از ضرر نخریدن از شما جلوگیری میکند. یا با نحوه ارسال شما جلوی ضرر آسیب به بار را میگیرد. یا با خرید از شما جلوی ضرر خریدن محصولات گرانتر یا با کیفیت پایین تر را می گیرد.

4- چرا که – به این دلیل – چون‌که (دلایل مهم خودتان را برای خرید مشتری اضافه کنید)

برای اینکه مشتری از شما خرید کند ، باید بهانه ای به ظاهر منطقی برای متقاعد کردن خودش داشته باشد. مثلا بگویید رنگ آبی بهتر از رنگ زرد است. همین دلیل را اگر بگویید تاثیر خیلی بیشتری بر مشتری دارید تا اینکه اصلا دلیلی نگویید.

در یک تحقیق تست کردند که اگر کسی بی دلیل بخواهد از نفر 30 ام یک صف به جای نفر اول صف برود ، هیچکس قبول نمیکند. اما اگر دلیل مانند گرم بودن هوا را بیان کند ، احتمالا نصف نفراتی که در صف هستند قبول میکنند که نفر 30 ام به جای نفر اول صف قرار بگیرد.

دلایل همیشه بهترین نیستند ، همینکه دلیلی دارید کافیست. اما اگر دلیل واقعا خوبی باشد که خیلی بیشتر بر روی مشتری اثر می گذارد.

5- اول/ اولین هستیم

ما اولین فروشنده این محصول هستیم. ما اولین نام گذار این محصول هستیم. ما اولین …. هر چیزی که شما را به عنوان اولین در فروش آن محصول معرفی کند خوب است. فرقی نمیکند که در چه چیزی اولین هستید. مثلا اولین شرکتی هستیم که با لباس های پلوخوری به ویزیت محله شما میاییم. همینقدر ساده خوب است و یا حتی ممکن است واقعا در بخشی از بازار اولین باشیم و آن را بگوییم که این هم عالیست.

6- ما مساله …. را رفع – حل کردیم

برای اینکه نشان دهید به فکر مشتری هستید ، می توانید یکی از مشلات فروشندگان دیگر را شناسایی کنید و آن را حل کنید. مثلا اگر فروشندگان رقیب ساعت نامناسبی به خریدار سر میزنند ، شما ساعت مناسبی را با خریدار هماهنگ کنید و به او بگویید که تلاش کردید مشکل را حل کنید. برای همه آدم ها مهم است که ببینند کسی وجود دارد تا به مشکلات شان حتی کوچکترین آنها اهمیت میدهد و آن را حل میکند.

7- اشانتیون (هدیه) رایگان – مجانی داریم

همیشه شیرین است. هر چیزی که به رایگان به مشتری بدهید حتی اگر ارزش خیلی کمی داشته باشد به مانند یک هدیه بوده و همیشه موجب خوشحالی مشتری می شود.

فقط با 37 هزار تومن آموزش کامل فروش رو تهیه کنید

آموزش ویزیتوری مواد غذایی

آموزش صفر تا صد ویزیتوری (اینجا بزن)
(آموزش فروش حضوری ، فروش تلفنی و فروش سازمانی)

8- به راحتی در جملات ویزیتوری بگویید نمی‌دانم یا اطلاعی ندارم

چرا ما ایرانی ها سعی میکنیم پاسخ همه چیز را بدانیم؟ اینکه نشان دهیم پاسخ همه چیز را میدانیم بسیار وجه بدی دارد و مشتری متوجه میشود ما واقعا پاسخ چیزی را میدانیم یا خیر. پس در هنگامی که واقعا پاسخ چیزی را نمیدانیم به راحتی بگوییم نمیدانم یا اطلاعی ندارم.

9- از مشتری بخواهید درباره نحوه استفاده یا نتیجه استفاده از محصول شما را تصور کند

اگر مشتری بتواند تصور کند که خرید محصول شما چه فوایدی برای او دارد ، راحتتر خرید میکند. پس از او بخواهید تصور کند چه چیز خوبی نصیب شده است.

10- الان بخرید تا ….. نتیجه را بگیرید

از مشتری بخواهید برای به دست آوردن یک نتیجه مشخص ، همین الان محصول شما را بخرد. مثلا به او بگویید اگر الان بخری ، به خاطر وضعیت دلار ، با قیمت مناسبتری خرید کرده ای. یا اینکه اگر الان بخری ، به تعداد لازمی که شما میخواهی می توانم از موجودی انبار که تکمیل است ، محصول را به شما تحویل دهم. یا اینکه اگر الان بخری ، فرصت مناسبی برای ارسال ارزان تر یا سریعتر خواهیم داشت.

11- به ساده ترین حالت بخر

اگر مشتری بخواهد که خریدی راحت داشته باشد ، به نفع اوست که از شما خرید کند. پس اگر میخواهید دست پیش را در بازار داشته باشید و مشتری به شکلی ساده خرید کند ، حتما راه های خرید کردن مشتری ار ساده تر کنید.

12 – من مطمئن هستم که …

اگر مشتری بداند که شما از فروش خود مطمئن هستید و نتیجه خرید از شما همان خواهد شد که شما گفته اید ، با اطمینان بیشتری از شما خرید میکند و شک و شبهه را کنار میگذارد. پس برای اینکه بتوانید این جمله را بگویید ، واقعا از فروش محصول خود و مزایای آن مطمئن باشید.

13 – هر چه را که مشتری گفت تکرار کنید

برای اینکه به مشتری نشان دهید که واقعا برای شما مهم است ، بعداز شنیدن حرفهایش بگویید یک بار حرفه های شما را تکرار میکنم که مطمئن شوم نظر شما را درست متوجه شده ام. با اینکار دو هدف دارید : یکی اینکه واقعا مطمئن شوید که نظر مشتری را متوجه شدید و دیگر اینکه مشتری را مطمئن میکنید که برای شما واقعا مشتری مهمی است. با اینکار اعتماد مشتری را جلب میکنید.

14 – در جملات ویزیتوری از مشتری تعریف کنید (اما تملق نکنید)

از هر چیز خوبی که از مشتری میبینید و میدانید تعریف کنید. از رنگ لباس ، مدل مو ، وقت شناسی ، مودب بودن ، خوش قول بودن و … ولی حتما واقعی تعریف کنید. آدم ها به شدت به کسانی که از آنها تعریف میکنند بیشتر اعتماد میکنند.

15 – گاهی سکوت کنید

همیشه برای حرف زدن وقت هست. زمان هایی را برای سکوت در نظر بگیرید. زمانی که قیمت را اعلام میکنید و مشتری بلافاصله چانه میزند و اعتراض میکند ، کمی سکوت کنید و اگر مساله برطرف نشد ، از طریق پاسخگویی به اعتراضات فروش (از اینجا بخوانید) پاسخ مناسب را ارایه دهید. سکوت در حد 30 ثانیه تا یک دقیقه کافیست. اگر مشتری اعتراض دوباره ای نکرد ، از آن مساله بگذرید و آن را نادیده بگیرید.

فقط با 37 هزار تومن آموزش کامل فروش رو تهیه کنید

آموزش ویزیتوری مواد غذایی

آموزش صفر تا صد ویزیتوری (اینجا بزن)
(آموزش فروش حضوری ، فروش تلفنی و فروش سازمانی)

16 – مانند مشتری صحبت کنید

در جملات ویزیتوری اگر مشتری لفظ قلم صحبت کرد ، شما هم لفظ قلم صحبت کنید. اگر مشتری داش مشدی حرف شد ، شما هم همانطور حرف بزنید. مانند مشتری شدن می تواند به جلب اعتماد مشتری کمک بزرگی کند.

17 – معمولا اینکار را نمیکنیم (یا معمولا این تخفیف را نمیدهیم)

اگر معمولا تخفیفی را به همه نمیدهید و فقط برای یکشری مشتریان خاص تخفیف میدهید ، این را به مشتری بگویید. یا هر مزیتی دیگر که برای مشتریان خاص در نظر گرفته اید را حتما به آنها بگویید تا بدانند که برای شما خاص هستند. مشتری ها حاضرند به خاطر خاص بودن پیش شما ، به جای خرید از رقیب از شما خرید کنند.

18 – چطور می‌توانم به شما کمک کنم ؟

واقعا گاهی پاسخ دادن به نیازهای مشتری با شرایطی که ما به عنوان فروشنده داریم ، مشکل است. پس از خود مشتری کمک بخواهید و بگویید که شما را در حل مساله کمک کند تا بتواند از شما خرید کند. مثلا اگر مشتری بر سر قیمت با شما اختلاف دارد و شما هم نمیتوانید قیمتتان را تغییر دهید ، به او بگویید که به نظر بدون کم کردن قیمت محصول چطور میتوانید به او کمک کنید. ممکن است مشتری با تغییر روش دریافت محصول ، بر سر قیمت نهایی با شما توافق کند یا راه حل های دیگر را پیشنهاد بدهد.

19 – عذرخواهی کنید

برای اینکه اعتماد از دست رفته مشتری را بر سر یک مشکل که از سمت شما پیش آمده ، برگردانید و دوباره به او بفروشید ، از او عذرخواهی کنید. البته عذرخواهی کردن نشانه بزرگی شخصیت شماست و چه مشتری مجدد از شما خرید کند یا نکند ، اگر مقصر مشکل شما هستید و یا حتی اگر فقط مشتری به خاطر حواشی ارتباط با شما ، دچار سوتفاهم شده و ناراحت است ، با عذرخواهی کردن رابطه خود را مجدد با مشتری بهبود دهید.

20 – بسیار تشکر کنید

مشتری پادشاه کسب و کار شماست. از خرید او حتما تشکر کنید. توضیح بیشتری ندارد ، فقط تشکر کنید. تشکر کردن نشانه شخصی خوب شماست. حتی اگر مشتری خرید نکرد هم از وقتی که در اختیار شما میگذارد حتی اگر وقت خیلی کوتاهی ست باز هم تشکر کنید.

21 – میتوانم بپرسم که چرا خرید نمیکنید ؟

اگر مشتری دلیل خرید نکردن خود را بیان کند ، مثل این می ماند که کلید باز کردن قفل خرید خود را در اختیار شما گذاشته است. و شما فقط کافیست با یکی از تکنیک های پاسخ گویی به اعتراضات فروش (اینجا بخوانید) در جملات ویزیتوری استفاده کرده و قفل خرید نکردن مشتری را باز کنید و او را متقاعد کنید که از شما خرید کند.

22 – در جملات ویزیتوری خود از اعداد استفاده کنید

برای تاثیرگذاری بیشتر بر ذهن مشتری از اعداد در جملات خود استفاده کنید. مثلا اینکه اگر محصولی را به صورت بسته ای می فروشید ، قیمت نهایی محصول تکی را نیز به مشتری بگویید تا دقیقتر بداند که از خرید از شما چقدر سودآوری خواهد داشت. اعداد در ذهن مشتری معجزه میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.