شناخت نیازهای ژنتیکی

آزمون نیازهای ژنتیکی براساس تئوری انتخاب که یک ایده جدید در علم خودشناسی است طراحی شده است. این آزمون را موسسه ویلیام گلسر (مبدع تئوری انتخاب) طراحی کرده و دکتر علی صاحبی (نماینده رسمی ویلیام گلسر در ایران) آن را بومی سازی کرده اند.

در این آزمون میزان نیاز ما به هر کدام از 5 نیاز اساسی انسان مشخص میشود. دلیل اصلی انتخاب های ما در طول زندگی شخصی و شغلی ، برطرف کردن این نیازهاست. اگر نیازهای درونی خودمان را به درستی بشناسیم و راه درستی که براساس علاقه مندی ماست را برای برطرف کردن این نیازها برویم ، قطعا می توانیم زندگی شاد و سراسر موفقی را تجربه کنیم.

این آزمون کاملا شخصی است و نمی توان نتایج آن را با دیگران مقایسه کرد.

هیچ کدام از آیتم های این آزمون ملاک خوب یا بد بودن هیچ کس نیست. پاسخ هایی که برای این آزمون در نظر گرفته شده است ، همگی مثبت هستند. به این معنی که اگر پاسخی را انتخاب می کنید ،حتما پاسخ درست است و پاسخ غلط در این آزمون وجود ندارد.

در نهایت 5 نمره متفاوت برای بررسی 5 نیاز اساسی دریات خواهید کرد که نشان دهنده میزان نیاز ما به هر کدام از این نیازهای ژنیتیکی است.

روش اصلی نمره دهی در آزمون نیازهای ژنتیکی ، براساس نمرات 1 تا 5 می باشد. ولی در این سایت برای تشخیص بهتر ، نمرات بین 1 تا 100 درنظر گرفته شده اند.

برای دانستن بیشتر درباره این آزمون و کاربرد آن در زندگی شخصی و شغلی خودتان می توانید ، ویدیوی انتخاب زندگی شغلی را از لینک زیر دریافت کنید.

         دریافت ویدیوی انتخاب زندگی شغلی

این پست دارای 4 نظر است

 1. فاطمه ابراهيمي

  میخوام نیازمو بفهمم

 2. میثم حسنی

  دوست عزیز سلام ، اگر می خواهید که نحوه استفاده از این آزمون رو در زندگی شغلی و شخصیتون یاد بگیرید ، توصیه میکنم حتما ویدیوی انتخاب زندگی شغلی رو کامل ببینید. و بعداز اون اگر سوالی داشتید از طریق آدرس ایمیل Admin@mHasanii.ir در میان بذارید.
  لینک سفارش ویدیوی انتخاب زندگی شغلی :
  http://mhasanii.ir/Nf65z

 3. سارا میرزایی

  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.